Modyfikacje kredytu gotówkowego

Opublikowano w 2016-09-08
Napisany przez Site Owner

Dzisiaj chcemy skupić się na modyfikacjach pożyczek i jak one wpływają na ocenę kredytową. Jak zwykle istnieje wiele sprzecznych informacji na temat efektów modyfikacji pożyczki.

Co to jest taka modyfikacja?

Jeżeli bank modyfikuje istniejącą pożyczkę w odpowiedzi na niemożność kredytobiorców co do długoterminowej spłaty kredytu. Większość zmian kredytowych obejmuje zmniejszenie oprocentowania kredytu, przedłużenia długości czasu w jakim pożyczka zostanie zwrócona, inny rodzaj kredytu lub inne z tych wyborów. Kredytodawcy są otwarci na modyfikacje pożyczki, ponieważ będzie to kosztować mniej niż alternatywa.

Punktacja nie ulegnie zmianie, jeżeli pożyczka ma ten sam oryginalny numer konta. Bilans, czas trwania terminu (długość czasu hipoteki), a także miesięczna kwota płatności będzie się zmieniać na podstawie nowych informacji uzgodnionych przez bank. Zupełnie nowe konto zmniejszy wynik. Jak wiemy zamykanie i otwieranie karty kredytowej może obniżyć wyniki aż o 60 punktów, więc jeśli nowa pożyczka jest zgłaszana i stary kredyt jest zamknięty - punktacja zmieni się na co najmniej rok. Niestety nic nie wiadomo na temat częściowego planu płatności. Z tego co wiem w odniesieniu do modyfikacji pożyczki, które nie są częścią planu mogą mieć minimalny wpływ na historię kredytową.

Uznaje się, że umowa o płatności częściowej będzie aktualizowana na raportach kredytowych i może zredukować wyniki. Odpowiedzi te są bezpośrednio związane z planem stworzonym przez rząd. Pożyczki te są własnością rządu i nie wszystkie modyfikacje pożyczek mieszczą się w tej kategorii.

Kandydat do modyfikacji pożyczka musi dokonywać płatności częściowych na okres próbny wynoszący 3 miesiące lub więcej, w zależności od sytuacji. Aby zakwalifikować się do tego jest wymagane przyjęcie do programu modyfikacji. Możesz przeczytać więcej na stronie internetowej dotyczącej tego tematu. Ponieważ kredyt nie jest wypłacany - biuro kredytowe zaktualizuje to jako "częściowy plan płatności" lub "zmodyfikowany układ płatniczy", który jest ujemny w punktacji. To może mieć wpływ na wynik tak samo jak 100 punktów, w zależności od ogólnego profilu kredytowego. Widzimy to często, gdy konsumenci korzystają z programów konsolidacji zadłużenia. Programy te zostały podane przez agencje non profit, które działają bezpośrednio z wierzycielami, aby zmniejszyć oprocentowanie długu i zwiększyć długość czasu w jakim mogą być spłacone przez konsumentów. Oznaczają one tworzenie raportu kredytowego pod każdym kontem "konsolidacji zadłużenia i planu spłaty" lub "planu płatności konsolidacji zadłużenia". To ma sens, jeśli się nad tym dłużej zastanowić. Można teraz spłacać dług, ale nie w oryginalnie uzgodnionych warunkach. Pamiętaj, że zawsze, im wyższy wynik masz - tym historia kredytowa spada, gdy nowa aktualizacja jest zgłaszana przez biura. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – znajdziesz informacje bezpośrednio w sieci internetowej.